Į misiją Malyje išlydėta aštunta Lietuvos karių pamaina

PASIDALINTI:

Biržuose į Jungtinių Tautų misiją Malyje buvo išlydėta aštunta Lietuvos karių pamaina, antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Į tarptautinę misiją Biržų pilies kieme iškilmingoje ceremonijoje išlydėti 32 kariai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės.

Lietuvos kariai misijoje veiks kartu su kolegomis iš Vokietijos ir bus atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje.

„Vykstate į kraštą, kur politiniai nesutarimai negali užtikrinti saugumo ir viskas remiasi į taikdarius, todėl linkiu atlikti kovinę pareigą“ , – ceremonijoje teigė KASP vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas.

Kariams prieš išvykimą įteikti simboliniai suvenyrai – Vyčio ženkliukai.

Į Malį išvykstantys Lietuvos kariai pakeis ten pusmetį praleidusius karius iš KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės.

Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA Malyje vykdo nuo 2013 metų.

Ja siekiama stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, ginti žmogaus teises, rengti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą. Misijoje šiuo metu tarnauja apie 13 tūkst. karių.

Pakomentuosite?

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

2007 - 2022 © KASP.lt | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt


HostIN.lt :: Patikimas ir pigus hostingas, domenai!